Кейтлин Кларк и Индиана Февър спечелиха първия мач за сезона, победиха ЛА Спаркс със 78-73 пред 19 103
AP News | 2024-05-25 | 06:32:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Кейтлин Кларк имаше 11 точки и 10 борби за първия си дабъл-дабъл в WNBA и Индиана Февър победи Лос Анджелис Спаркс със 78-73 в петък вечерта, за да направи пет мача при откриването на сезона пред рекордна публика на Спаркс от 19 103.

Келси Мичъл поведе Индиана (1-5) с 18 точки, а Алия Бостън и Теми Фагбенле имаха по 17.

Борбите на Кларк бяха връх в кариерата. Тя пропусна първите си седем опита за 3 точки, но накрая направи един при 2:27 оставащи до края на играта, предизвиквайки експлозия от възгласи и аплодисменти.

Мачът включваше младостта и бъдещето на WNBA, като избраният под номер 1 в проекта Кларк играеше срещу избрания под номер 2 Камерън Бринк и четвъртата селекция Рикеа Джаксън от Спаркс.

“ Те оказват огромно влияние в нашата лига,” каза треньорът на Fever Кристи Сайдс преди мача.

Бринк имаше 15 точки и 9 борби, а Джаксън добави 16 точки от пейката за Спаркс (1-3 ). Деарика Хамби имаше 18 точки и 12 борби.

Джейсън Судейкис, Роузи О'Донъл, Кати Грифин, ДеМар ДеРозън от Чикаго Булс, Клей Томпсън от Голдън Стейт Уориърс, звездата на USC Джу Джу Уоткинс, заедно със съотборника си Рая Маршал и треньора Линдзи Готлиб бяха сред най-голямата публика на франчайза за първата игра на Спаркс в Crypto.com Arena този сезон.

Кларк вдигна палец и се усмихна, докато минаваше през корта след звънеца и публиката аплодираше всяко нейно движение.

Бостън, Фагбенле и Мичъл доминираха през четвъртата четвърт, като Мичъл отбеляза една след друга тройки.

Бринк направи тройка, а Лекси Браун вкара, за да доведе Спаркс до 73-71 . Но Кларк отговори с втората си тройка 40 секунди преди края и публиката отново изрева, когато Индиана остана напред, 76-71.

The Fever бяха само 7 от 25 от далечно разстояние; Спаркс също се бориха, достигайки 5 от 24.

Спаркс изиграха първите си два домакински мача в Лонг Бийч, но с Кларк и Треската в града мачът беше преместен в центъра на Лос Анджелис.

Изоставайки 45-34, Fever започна третата четвърт със серия 16-3, за да поведе с 50-48. Фагбенле и Бостън комбинираха, за да вкарат всички точки на Индиана, като тройката на Фагбенле увенча срива. Кларк не отбеляза гол, но направи голяма кражба в средата на корта и след като пропусна Бостън отбеляза гол.

Отборите се срещат отново във вторник в Индианаполис.

Треска: Посетете Лас Вегас в събота.

Спаркс: Домакин Далас в неделя.